Nasza oferta

Edukacja, dzieci, zabawa - łączymy wszystkie te elementy, wprawiając w ruch najdoskonalszą maszynę na świecie, jaką jest umysł młodego człowieka. Zarażamy dzieci miłością do nauki, pokazując ją z zupełnie nieznanej im strony.

Podczas warsztatów i zajęć dla dzieci w Warszawie pokazujemy, że nauka może być przyjemnością. Poprzez zabawę, gry, eksperymenty zachęcamy naszych słuchaczy do poznawania otaczającego ich świata.

 

Zajęcia online i stacjonarne dla dzieci

 

 

ROZKMINKI MATEMATYCZNE

Grupa wiekowa: 3-12 lat
Długość zajęć: 30-55 min
Ilość zajęć: 35 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 8

Matematyczne Rozkminki to zajęcia dla dzieci już od 3 roku życia. Dlaczego zaczynamy tak wcześnie? Wcale nie wcześnie! Edukację matematyczną można wprowadzić już w wieku niemowlęcym, odpowiednio stymulując dziecko i pomagając mu zauważyć, że matematyka jest wszędzie, dookoła nas. Nie boimy się trudnych zadań, podając przepis na proste rozwiązanie. Na naszych zajęciach możecie zobaczyć patyki z lasu, świeże warzywa czy kubki z ciepłą i zimną wodą.

Jeśli zastanawiasz się, czy to sprawi, że Twoje dziecko polubi matematykę, odpowiedź jest oczywista: TAK! Zajęcia prowadzone są w duchu nauki przez zabawę, zgodnie z założeniami edukacji STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Maths). W zagadnienia matematyczne wplatamy obcowanie ze sztuką, nowe technologie, pracę na innowacyjnych materiałach edukacyjnych, zagwozdki projektowe oraz eksperymenty. Nie ma miejsca na nudę! Dzieci pracują na konkretach, własnoręcznie badając zadany problem. Pod okiem empatycznych instruktorów uczą się współpracy.

Sprawdź grafik

Fizyka dla dzieci - fizyczne rozkminki

Grupa wiekowa: 5-12 lat
Długość zajęć: 60 min
Ilość zajęć: 32 warsztaty w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 12

Jedne z najbardziej szalonych zajęć w Rozkminkach! Interdyscyplinarne - łączą wiedzę z aż trzech dziedzin nauki: fizyki, chemii i biologii, ciekawe, rozbudzające zainteresowanie otaczającym nas światem i zjawiskami oraz niesamowicie wciągające.

Odpowiadamy na wszystkie trudne pytania, jak np. "Czy można zobaczyć dźwięk?", "Skąd się bierze deszcz?" i nasze ulubione: "Czy pingwiny mają kolana?".

Za każdym razem dzieci zdobywają informacje o danym temacie, a następnie wszystko samodzielnie, pod opieką instruktora badają, sprawdzają, eksperymentują i... świetnie się bawią! Czasami trzeba się pobrudzić, czasem zmęczyć, a jeszcze innym razem mocno wytężyć!

Sprawdź grafik

Robotyka i programowanie z Lego Education

Grupa wiekowa: 6-10 lat
Długość zajęć: 90 min
Ilość zajęć: 35 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 10

Zajęcia z robotyki z klockami Lego Education wprowadzają dzieci w świat programowania, robotyki i informatyki. Młodzi inżynierzy najpierw dyskutują nad danym modelem, następnie w parach budują z klocków robota, żeby wreszcie za pomocą specjalnie dostosowanego oprogramowania, samodzielnie wprawić swoje budowle w ruch! Moc nauki, zabawy i radości gwarantowana!

Przybliżamy najmłodszym podstawowe pojęcia dotyczące programowania i robotyki, kształtując ich kreatywność i twórcze rozumowanie, przy tej też okazji rozkminiamy zagadnienia z mechaniki, elektroniki, czy inżynierii materiałowej.

Zajęcia prowadzone są w duchu nauki poprzez zabawę, każdy uczestnik aktywnie spędza czas pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który nie prowadzi wykładu, a dynamiczne warsztaty.

Sprawdź grafik

Misja: MATMA!
Matematyka dla dzieci on-line

Grupa wiekowa: klasy 2-3 i 4-6
Długość zajęć: 60 min
Ilość zajęć: 16
Liczba dzieci w grupie: 4-6

Zajęcia są propozycją dla dzieci lubiących matematykę i wyzwania oraz potrzebujących matematycznej stymulacji.

Interaktywne zajęcia on-line z matematyki, oparte o podstawę programową, ale zdecydowanie ją poszerzające. Na zajęciach rozwiązujemy zagadki, łamigłówki, zadania z treścią i obliczeniowe. Poznajemy tajniki geometrii i stereometrii, odkrywamy zbiory i wiele więcej. Każde zajęcia mają inną fabułę - lecimy w kosmos, nurkujemy w oceanie, budujemy dom, czasem nawet ratujemy świat z rąk czarnych charakterów. Misja: MATMA to zajęcia zarówno dla dzieci uzdolnionych matematycznie, jak i uzdolnionych w zupełnie innych kierunkach 😊

Prowadzi nieustraszona matematycznie Pani Blanka.

Nasze zajęcia to nie webinar ani wykład. Prowadzimy interaktywne spotkania on-line, na których instruktor widzi każde z dzieci, rozmawia z nimi i działa.

Sprawdź grafik

Warsztat Fizyczny
Fizyka dla dzieci on-line

Grupa wiekowa: klasy 4-6 i 7-8
Długość zajęć: 60 min
Ilość zajęć: 16
Liczba dzieci w grupie: 4-6

Wreszcie zajęcia dla starszych dzieci! Tuż po feriach ruszamy z nowymi propozycjami dla dzieci z edukacji domowej oraz ze szkoły systemowej z klas 2-3 i 4-8.

Zapraszamy na interaktywne zajęcia on-line z fizyki, oparte o podstawę programową, ale zdecydowanie ją poszerzające. Na zajęciach poznajemy, badamy i sprawdzamy działanie podstawowych praw fizyki, np. grawitacji, zasad dynamiki Newtona, zjawisk cieplnych, optycznych i wiele więcej. Sprawdzamy jak to się dzieje, że samoloty latają, a balony unoszą się w powietrze, przechodzimy przez misje w escape roomach i zdobywamy odznaki specjalistów fizyki. Wszystko on-line, w grupach maksymalnie 6-osobowych.

Nasze zajęcia to nie webinar ani wykład. Prowadzimy interaktywne spotkania on-line, na których dzieci widzą prowadzącego, a prowadzący dzieci, prowadzą burzliwe dyskusje i rozkminki :)

Zajęcia prowadzi nasza Pani Inżynier, pasjonatka nauk ścisłych Blanka Durka.

Sprawdź grafik

Programowanie dla dzieci z Ozikiem

Grupa wiekowa: 4-5 lat
Długość zajęć: 40 min
Ilość zajęć: 35 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 10

Ozik to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Ten właśnie jegomość  zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów  są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im bardziej przyjazne  warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach.

Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych. Takie podejście leży u podstaw współczesnego biznesu, więc dziecko zostaje w przyjazny sposób oswojony ze stylem pracy, który towarzyszyć mu będzie w przyszłym życiu zawodowym.

Sprawdź grafik

MatCody

Grupa wiekowa: 4-6 lat
Długość zajęć: 45 min
Ilość zajęć: 32 zajęcia w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 10

Matcody są bardzo dynamicznymi zajęciami dla dzieci od 4 roku życia. Łączą w sobie matematykę, królową nauk, oraz kodowanie, pierwszy krok do programowania. Nasze zajęcia realizujemy w nurcie nauki przez zabawę, przez co w naturalny sposób uczą obserwacji i logicznego myślenia.

Matcody mogą być świetnym wstępem do  rozwiązywania interdyscyplinarnych zadań. Na naszych zajęciach znajdziemy m.in. drogę do szałasu, odkryjemy mapę świata, czy porozmawiamy z kosmitami za pomocą specjalnie stworzonego języka. Wszystko to przy użyciu dedykowanych plansz oraz przedmiotów dobrze dzieciom znanych podczas zabawy jak: figurki, kubeczki czy klocki.

Podczas zajęć trenujemy koordynację ręka-oko oraz schemat działania w trakcie rozwiązywania zadań. Daje to fundamentalną podstawę do dalszego poznawania zarówno nauk ścisłych jak i humanistycznych na kolejnych etapach edukacji.

Sprawdź grafik

Programowanie w Scratch'u

Grupa wiekowa: 7-9 lat, 10-12 lat
Długość zajęć: 60 min
Ilość zajęć: 4x60min
Liczba dzieci w grupie: 4-8

Na zajęciach kursanci poznają podstawy tworzenia gier w programie Scratch. Scratch to bardzo przyjazne środowisko, w którym dzieci przy pomocy bloczków/puzzli programują i tworzą interaktywne historyjki, animacje i gry. Programowanie to sposób myślenia, a nie wybrany język, dlatego po zajęciach dzieci nie tylko potrafią tworzyć w programie Scratch, ale też mają bazę do programowanie w ogóle. To dobry punkt wyjścia do tego, aby zacząć tworzyć własne bardziej skomplikowane gry.

Umiejętności/wiedza po zajęciach:

👉 znam środowisko Scratch

👉 umiem zaprogramować swoją grę/historyjkę

👉 rozumiem i używam podstawowe pojęcia używane w świecie programisty

👉 poznaję układ współrzędnych i jego zastosowania w programie


PROGRAM ZAJĘĆ, POZIOM 1:

1.     Scratch – zapoznanie z programem. Zajęcia wprowadzają dzieci do środowiska Scratch. Poznają podstawowe funkcjonalności programu. Kursanci wybierają plansze, postaci, przedmioty, obiekty, uczą się, jak modyfikować kolory, wielkość. W trakcie zajęć tworzymy pierwszy prosty projekt.
2.     Utworzenia konta na stronie scratch.mit.edu, zapoznanie ze stroną internetową programu i możliwościami jakie daje. Scratch – tworzenie prostej animacji z wykorzystaniem programu. Kursanci poznają kolejne funkcje programu: ruch, zmianę lokalizacji, zmianę kostiumu, tworzenie animacji postaci, dodawanie odgłosów i dźwięku, sterowanie duszkiem za pomocą strzałek.
3.     Poznajemy bardziej skomplikowane sekwencje kodów z rodzaju „kontrola” i zmienne, praktyczne wykorzystanie wspomnianych kodów, tworzymy dwie proste gry.
4.     Sprawdzian umiejętności, tworzymy bardziej skomplikowaną grę, która sprawdzi poznane przez nas funkcje programu. Udostępnienie gry na stronie internetowej, wykorzystanie swojego konta. Umożliwienie innym uczestnikom kursu zagrania w swoją wersję gry.

 

Cechy zajęć:


👾Grupy od 4 do 8 kursantów

👾Całe zajęcia są interaktywne i prowadzone online

👾 Zajęcia dla dwóch grup wiekowych: 7-9 lat oraz 10-12 lat

👾 Możliwość kontynuacji zajęć na kilku poziomach.

Sprawdź grafik

Tworzenie gier w Unity 2D I 3D

Grupa wiekowa: 10-14 lat
Długość zajęć: 60 min
Ilość zajęć: 32 zajęcia w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 8

Od zera do bohatera – warsztaty tworzenia gier w Unity 3D!

Znasz już podstawy programowania i marzysz o tym, by tworzyć gry, które podbiją serca tysięcy użytkowników na całym świecie? Weź udział w kursie Od zera do bohatera i ucz się od najlepszych! Jak zaprojektować grafikę, która przyciąga wzrok? Jakie elementy fabuły decydują o sukcesie wydawnictwa? Które języki programowania warto poznać, by efekty specjalne wywierały wrażenie? Zapisz się już teraz i naucz się programowania gier w środowisku Unity 2D i 3D!

Na zajęciach:

  • poznasz składnię oraz język programowania C#
  • rozwiniesz umiejętności rozwiązywania i odnajdywania błędów w kodzie
  • skorzystasz z gotowych bibliotek narzędzi graficznych
  • wykreujesz autorskie pomysły i opracujesz swoje wersje znanych już gier na rynku
  • zrealizujesz własne pomysły na gry.

Sprawdź grafik

Modelowanie i druk w 3D

Grupa wiekowa: 5-10 lat
Długość zajęć: 90 min
Ilość zajęć: 10 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 12

Projektowanie oraz druk 3D to bez wątpienia technologia przyszłości. Dzięki drukarkom 3D tworzenie nawet najbardziej skomplikowanych elementów dla medycyny, przemysłu oraz wielu innych dziedzin nie jest już problemem.

Na naszych warsztatach dzieci poznają świat figur przestrzennych oraz modelowania i druku trójwymiarowego. Dzięki prowadzeniu zajęć w modelu STEAM, dzieci rozwiną się na płaszczyźnie technologicznej, artystycznej, matematycznej oraz pracy zespołowej. Podczas zajęć nauczymy się przechodzić z 2D do 3D, tworzyć modele fizyczne, a w prostym oprogramowaniu stworzonym specjalnie dla najmłodszych będziemy mogli zaprojektować, a następnie wydrukować na drukarce 3D własny projekt.

Dzieci będą ćwiczyły i prezentowały swoją kreatywność, dzięki której stworzenie nawet najbardziej ciekawych i z pozoru skomplikowanych przedmiotów nie będzie problemem. Rozwiniemy również zdolności pracy zespołowej, tworząc projekty w grupach i pokazując jak istotna jest wzajemna pomoc i wsparcie, jeśli chcemy stworzyć zaawansowany projekt.

Sprawdź grafik

Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Jesteśmy mobilni - nasze zajęcia prowadzimy w różnych placówkach edukacyjnych, zwłaszcza w szkołach podstawowych, przedszkolach, domach kultury. Proponujemy Państwu spotkania z matematyką, fizyką, robotyką, językiem francuskim i hiszpańskim w Państwa placówce. To ciekawa, nowoczesna forma zajęć dodatkowych, poszerzająca wiedzę dzieci z danego zakresu, będąca jednocześnie fantastyczną zabawą.

Zamów warsztaty lub całoroczne programy edukacyjne do Twojej placówki. Dojeżdżamy wraz z wszystkimi niezbędnymi materiałami potrzebnymi do przeprowadzenia zajęć.

Zamów

Wycieczki

Organizujemy spotkania w naturze i z naturą dla szkół, przedszkoli oraz grup dzieci i rodzin. Proponujemy zarówno zorganizowane działania fabularyzowane, wycieczki po zielonej stolicy i jej okolicach, jak i rodzinne eventy w naturze. Naszą specjalnością są fabularne gry terenowe.

Zamów