Nasza oferta

Edukacja, dzieci, zabawa - łączymy wszystkie te elementy, wprawiając w ruch najdoskonalszą maszynę na świecie, jaką jest umysł młodego człowieka. Zarażamy dzieci miłością do nauki, pokazując ją z zupełnie nieznanej im strony.

Podczas warsztatów i zajęć dla dzieci w Warszawie pokazujemy, że nauka może być przyjemnością. Poprzez zabawę, gry, eksperymenty zachęcamy naszych słuchaczy do poznawania otaczającego ich świata.

Zajęcia dla dzieci

Matematyka dla dzieci - Matematyka EZO - Eksperymentuj Zrozum Oblicz!

Grupa wiekowa: 4-15 lat
Długość zajęć: 55 min
Ilość zajęć: 35 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 8

Zajęcia z matematyki EZO - Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz są przeznaczone dla dzieci od 4 do 15 lat. Wprowadzają we wspaniały, abstrakcyjny świat tej nauki. Ich celem jest zaprezentowanie dziecku różnorodnych aspektów matematyki w sposób, który umożliwi mu badanie, dyskutowanie, próbowanie swoich sił, zabawę oraz rozumienie liczb, wielkości, kształtów i wzorów.

Każde dziecko ma wrodzone zdolności matematyczne. Potrzebuje tylko odpowiedniej stymulacji poprzez dostarczenie mu niezbędnych bodźców, aby jego umiejętności matematyczne mogły się rozwinąć i aby dziecko poczuło się pewnie i czerpało satysfakcję z obcowania z matematyką.

Fizyka dla dzieci - Fizyczne Rozkminki

Grupa wiekowa: 6-10 lat
Długość zajęć: 60 min
Ilość zajęć: 32 warsztaty w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 12

Jedne z najbardziej szalonych zajęć w Rozkminkach! Interdyscyplinarne - łączą wiedzę z aż trzech dziedzin nauki: fizyki, chemii i biologii, ciekawe, rozbudzające zainteresowanie otaczającym nas światem i zjawiskami oraz niesamowicie wciągające.

Odpowiadamy na wszystkie trudne pytania, jak np. "Czy można zobaczyć dźwięk?", "Skąd się bierze deszcz?" i nasze ulubione: "Czy pingwiny mają kolana?".

Za każdym razem dzieci zdobywają informacje o danym temacie, a następnie wszystko samodzielnie, pod opieką instruktora badają, sprawdzają, eksperymentują i... świetnie się bawią! Czasami trzeba się pobrudzić, czasem zmęczyć, a jeszcze innym razem mocno wytężyć!

Robotyka dla dzieci Lego WeDo

Grupa wiekowa: 6-10 lat
Długość zajęć: 90 min
Ilość zajęć: 35 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 10

Zajęcia z robotyki z klockami Lego WeDo wprowadzają dzieci w świat programowania, robotyki i informatyki. Młodzi inżynierzy budują przeróżne roboty i pojazdy z klocków Lego, a następnie, za pomocą specjalnie dostosowanego oprogramowania, samodzielnie wprawiają swoje budowle w ruch!

Przybliżamy najmłodszym podstawowe pojęcia dotyczące programowania i robotyki, kształtując ich kreatywność i twórcze rozumowanie.

Zajęcia prowadzone są w duchu nauki poprzez zabawę, każdy uczestnik aktywnie spędza czas pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który nie prowadzi wykładu, a dynamiczne warsztaty.

Programowanie dla dzieci z Ozikiem

Grupa wiekowa: 4-5 lat
Długość zajęć: 40 min
Ilość zajęć: 35 zajęć w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 10

Ozik to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Ten właśnie jegomość  zabiera dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem Ozobotów  są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im bardziej przyjazne  warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach.

Praca z Ozobotami przyzwyczaja dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych. Takie podejście leży u podstaw współczesnego biznesu, więc dziecko zostaje w przyjazny sposób oswojony ze stylem pracy, który towarzyszyć mu będzie w przyszłym życiu zawodowym.

Arytmetyka mentalna dla dzieci

Grupa wiekowa: 4-10 lat
Długość zajęć: 45min (dzieci 4-6 lat), 60min (dzieci 7-9 lat)
Ilość zajęć: 17 zajęć w ciągu semestru
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 10

Arytmetyka mentalna nie polega wyłącznie na dokonywaniu szybkich obliczeń w głowie. Jest to program zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, który pomaga rozwinąć w sposób harmonijny i zrównoważony obie półkule mózgu.

Nauka arytmetyki mentalnej jest uważana za najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób rozwinięcia umiejętności twórczych, poznawczych i intelektualnych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Metoda ta nie tylko rozwija cenne zdolności, ale także wspomaga ich pełne wykorzystywane w życiu codziennym.

Na pierwszym etapie kursu arytmetyki mentalnej stosuje się abakus, czyli liczydło. W późniejszej fazie wprowadzane są pomoce wizualne. Po niedługim czasie dzieciom nie są już potrzebne narzędzia matematyczne – wszystkie wyobrażają sobie w swojej głowie i z łatwością wykonują działania bez użycia kalkulatora czy kartki papieru.

Mentalna arytmetyka wpływa pozytywnie na:

  • Rozwój interakcji między prawą i lewą półkulą mózgu.
  • Wyniki w nauce i kreatiwność.
  • Pewność siebie i samoocenę.
  • Skupienie i koncentrację.
  • Zdolność do nauki języków obcych.

Język francuski dla dzieci - Francais c’est super!

Grupa wiekowa: 3-9 lat
Długość zajęć: 45 min
Ilość zajęć: 34 zajęcia w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 8

Nauka języka w działaniu i jakby przy okazji. Język jest nam niezbędny, aby skomunikowac się z uroczym kotem, który razem z dziećmi podróżuje po Francji. Zwiedzając poznajemy piosenki, wyliczanki i zabawy, oraz odkrywamy ciekawe miejsca z perspektywy dziecka. Przy pomocy Google Maps odwiedzamy muzea, aquaparki, zoo, Disneyland i wiele innych!

Przy okazji też samkujemy lokalnych specjalności i gotujemy na niby.

Język hiszpański dla dzieci - Hola Espana!

Grupa wiekowa: 3-9 lat
Długość zajęć: 45 min
Ilość zajęć: 34 zajęcia w roku
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 8

Nauka języka w działaniu i jakby przy okazji. Język jest nam niezbędny, aby skomunikowac się z uroczym kotem, który razem z dziećmi podróżuje po Hiszpanii. Zwiedzając poznajemy piosenki, wyliczanki i zabawy, oraz odkrywamy ciekawe miejsca z perspektywy dziecka. Przy pomocy Google Maps odwiedzamy muzea, aquaparki, zoo i wiele innych!

Tańczymy, śpiewamy, bawimy się, rysujemy - oczywiście po hiszpańsku!

Warsztaty

Warsztaty kulinarne dla dzieci - Francuskie / Hiszpańskie Podróże Kulinarne

Grupa wiekowa: 6-10 lat
Długość zajęć: 90 min
Ilość zajęć: warsztat 1x w miesiącu
Liczba dzieci w grupie: maksymalnie 8

Gotowanie po francusku czy hiszpańsku razem z dziećmi to zajęcia nie tylko dla osób, które dobrze mówią w danym języku. Wspólne przygotowywanie gazpacho z truskawkami (cocina espagñola), czy croissantów z czekoladą (cuisine française) to przede wszystkim okazja, aby w sposób aktywny nabywać kompetencji językowych, pysznie się przy tym bawiąc i wzajemnie się od siebie ucząc. Dlatego zabieramy w tę podróż zarówno tych, którzy niedawno zaczęli swoją przygodę z językiem obcym jak i tych, którzy mają okazją mówić od dłuższego czasu.

Moment, kiedy poznajemy przepis jest okazją, aby zobaczyć region, z którego pochodzi potrawa, posłuchać charakterystycznej dla niego muzyki, poczuć też zapachy i smaki danego miejsca. Im więcej zmysłów jest zaangażowanych w taką podróż kulinarną tym więcej pozostaje w pamięci po zajęciach, a nowo poznane zwroty i słowa same wchodzą do głowy.

Warsztaty prowadzą lektorzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi, a oprócz tego uwielbiają gotować i chcą dzielić się swoją pasją z najmłodszymi uczniami.

Dlaczego warto?

  • francuski lub hiszpański w działaniu
  • praca w grupie
  • zwiększenie motywacji do nauki
  • wzmocnienie zapamiętywania przez doświadczenie
  • pyszna zabawa

Dla szkół i przedszkoli

Jesteśmy mobilni - nasze zajęcia prowadzimy w różnych placówkach edukacyjnych, zwłaszcza w szkołach podstawowych, przedszkolach, domach kultury. Proponujemy Państwu spotkania z matematyką, fizyką, robotyką, językiem francuskim i hiszpańskim w Państwa placówce. To ciekawa, nowoczesna forma zajęć dodatkowych, poszerzająca wiedzę dzieci z danego zakresu, będąca jednocześnie fantastyczną zabawą.

Zamów warsztaty lub całoroczne programy edukacyjne do Twojej placówki. Dojeżdżamy wraz z wszystkimi niezbędnymi materiałami potrzebnymi do przeprowadzenia zajęć.

Zamów

Czekamy na Ciebie

Zapisz swoje dziecko na zajęcia jeszcze dziś!

Zapisz się!