Kilka słów o nas

Rozkminki powstały, by pomóc dzieciakom „rozkminić” czyli zrozumieć zjawiska, na które natrafiają na co dzień. Pokazujemy im, że nauka może być przyjemnością. Poprzez zabawę, gry, eksperymenty zachęcamy naszych słuchaczy do poznawania otaczającego ich świata.

Rozkminki to połączenie naszych pasji. Edukacja, dzieci, zabawa - łączymy wszystkie te elementy, wprawiając w ruch najdoskonalszą maszynę na świecie, jaką jest umysł młodego człowieka. Zarażamy dzieci miłością do nauki, pokazując ją z zupełnie nieznanej im strony.

Zespół rozkminek

 

Rozkminki to nie tylko miejsce. To przede wszystkim ludzie, ich pasje, ogromne zaangażowanie, motywacje. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, niepowtarzalny.

BLANKA DURKA

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, aktualnie znowu studentka - tym razem Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Do tego mama, charyzmatyczna kawoszka, współzałożycielka Rozkminek.

Zajęcia z najmłodszymi prowadzi od kilku lat. Pokazuje im, że matematyka i fizyka są wszędzie, dookoła nas, a na dodatek wcale nie są nudne (ani trudne)!

W Rozkminkach, oprócz załatwiania wszystkiego wszędzie, tworzy scenariusze zajęć, zajmuje się zapleczem techniczno-administracyjno-obliczeniowym i pracuje twórczo.

Ania Szustak

Specjalistka od edukacji alternatywnej, absolwentka polonistyki i romanistyki, przyszła instruktorka jogi, współzałożycielka Rozkminek. Pracą z młodymi ludźmi zajmuje się od zawsze.

Na co dzień biega do pobliskiego lasu kabackiego razem ze swoją trzyosobową drużyną - dwoma pełnymi energii synkami i ukochanym mężem. W ramach relaksu od ponad dziesięciu lat uczy francuskiego dzieci i dorosłych, ciągle rozwijając i doskonaląc swój warsztat.

W Rozkminkach pracuje twórczo, organizuje eventy i przyjęcia, koordynuje projekty związane z szeroko pojętą edukacją.

Rafał Wodzicki

Z wykształcenia nauczyciel i oligofrenopedagog, do tego mgr. ekonomii i turystyki, zasila zespół pedagogów w Szkole Specjalnej w Warszawie. Aktywny i niekonwencjonalny w prowadzonych przez siebie lekcjach, poszukujący, ciekawy życia, mający dystans do siebie i do świata. Od dzieci czerpie siłę i pomysły. Największy sukces to według niego rodzina.

Jego największe hobby to gotowanie, przyczepa "niewiadówka", oraz podróże - te małe i duże.

Ida Kasprzak

Edukatorka, harcerka, animatorka. Jeździ na wyjazdy jako wychowawca i instruktor zajęć ogólnorozwojowych. Studiowała pedagogikę wczesnoszkolną i pracowała przy takich projektach jak Rowerowy Maj, Stop Look Wave czy Ochotnicy Warszawscy. Z dziećmi i młodzieżą pracuje od ponad 10 lat, w wolnym czasie głaszcze swoje koty lub jeździ rowerem.

Na pokładzie Rozkminek jest odpowiedzialna za zajęcia z programowania oraz fizyko-chemiczne, w weekendy szkoli naszą kadrę z różnych technik pracy z dziećmi.

Beata Radzikowska

Inżynier Biotechnologii na SGGW, z zamiłowaniem do robienia serów, fermentowanych herbat i biegania, miłośniczka aktywności społecznej i pracy z dziećmi. Duchem harcerka, ratownik ZHP, wychowawca kolonijny. Pasjonatka długich pieszych wędrówek, survivalu i żeglarstwa.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała między innymi w jednym z leśnych przedszkoli jako opiekun towarzyszący.

W Rozkminkach prowadzi zajęcia fizyko-chemiczne oraz leśno-przyrodnicze w terenie.

Magdalena Marosek

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Z zawodu i z zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz animator kultury.

W Rozkminkach prowadzi zajęcia z fizyki, na których w innowacyjny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o otaczającym ich świecie.

Jej pasją są również mnemotechniki. Trening pamięci to wspaniała zabawa i również sposób na kreatywną naukę dla dzieci i dorosłych.

Piotr Kosiec

Student Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku Kryptologia i Cyberbezpieczeństwo. Były zuchmistrz w środowisku harcerskim, jego pasją jest świat informatyki i kodowania. Łącząc te dwie umiejętności prowadzi w Rozkminkach robotykę, bawiąc się razem z uczestnikami jego zajęć.

Po rozkminkowych urodzinach lubi dojadać torty.

Grzegorz Komendowski

Z wykształcenia geolog, z pasji programista. Animator z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał w Centrum Nauki Kopernik. CNK ukształtowało w nim pasję do pracy z dziećmi. Zaraża uśmiechem i pozytywnym podejściem do życia, co pomaga zrozumieć zawiłości naukowych eksperymentów lub pokonać trudności związane z zaprogramowaniem robota z Lego!

Jeśli chcesz zrozumieć dlaczego wyginęły dinozaury, jak stworzyć własną grę komputerową lub po prostu jesteś ciekawy jak działa otaczający nasz Świat - pytaj go śmiało!

Sylwia Bakalarz

Studentka Elektroniki na Politechnice Warszawskiej, która przetestowała wielorakie sposoby nauki, studiując w trzech różnych krajach.

Na zajęciach w Rozkminkach zapewnia, że każdy będzie czuł, że matematyka to świetna zabawa, a wszystko co wydaje się trudne, nie zostało po prostu jeszcze wytłumaczone.

Prowadzi również zajęcia z Robotyki LEGO, na których porozrzucane klocki z niewielką pomocą nabierają życia!

Marcin Zalewski

Student Akademii Leona Koźmińskiego, przedsiębiorca, pasjonat. Z dziećmi od zawsze posiada znakomity kontakt, wśród znajomych przedstawiany jako osoba która zawsze się odnajdzie z młodszymi kompanami. Wierzy, że sami kreujemy swój los i każdy ma jakąś misję do spełnienia,W związku z tym dokłada wszelkich starań by dać dzieciom możliwość włożenia kawałka siebie w ich wspólną pracę.

Po zajęciach prowadzi fundację "eskulapa" mającą na celu pomoc zwierzętom egzotycznym i edukację społeczeństwa z tego zakresu.

Agnieszka Mleczko

Animatorka, aktorka, konferansjerka- zarówno z pasji, jak i wykształcenia. Studiowała pedagogikę oraz aktorstwo, obecnie kształci się na kierunku asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej.

Z animacjami związana od kilkunastu lat, z Rozkminkami od 2020roku.

Lubuje się w arteterapii i polisensoryce. Uważa, że każdy jest piękną indywidualnością, a zadaniem dorosłych jest dawanie przestrzeni do pielęgnowania dziecięcego umysłu, jego wyjątkowości, kreatywności i szczerej prawdy.

Tatiana Logoida

Piękny uśmiech który hipnotyzuje wszystkie dzieci.

Teatr, scena, aktor, lalka, muzyka oraz ciekawa literatura to świat, dzięki któremu rodzą się pomysły i rozwija się wyobraźnia.

Absolwentka wydziału reżyserii teatru lalek oraz reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie.

Lubi słońce, morze i podróże, które zawsze inspirują do kreatywnego działania.

W jej obecności szary świat wyplenia się kolorem i radością.

Wśród wielu zainteresowań i pasji chce pokazać dzieciom, że w dzisiejszym świecie technologii można odnaleźć miejsce na bajkę, ożywienie przestrzeni i przedmiotów za pomocą własnej wyobraźni.

DLACZEGO MY?

U nas każdy uczeń jest ważny, każdy pomysł dobry, a każda minuta zajęć w pełni wykorzystana poprzez fantastyczną zabawę połączoną z nowoczesną formą zajęć.