Kilka słów o nas

Rozkminki powstały, by pomóc dzieciakom „rozkminić” czyli zrozumieć zjawiska, na które natrafiają na co dzień. Pokazujemy im, że nauka może być przyjemnością. Poprzez zabawę, gry, eksperymenty zachęcamy naszych słuchaczy do poznawania otaczającego ich świata.

Rozkminki to połączenie naszych pasji. Edukacja, dzieci, zabawa - łączymy wszystkie te elementy, wprawiając w ruch najdoskonalszą maszynę na świecie, jaką jest umysł młodego człowieka. Zarażamy dzieci miłością do nauki, pokazując ją z zupełnie nieznanej im strony.

Zespół rozkminek

 

Rozkminki to nie tylko miejsce. To przede wszystkim ludzie, ich pasje, ogromne zaangażowanie, motywacje. Każdy z nas jest inny, wyjątkowy, niepowtarzalny.

Blanka Durka

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, aktualnie znowu studentka - tym razem Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Do tego mama, charyzmatyczna kawoszka, współzałożycielka Rozkminek.

Zajęcia z najmłodszymi prowadzi od kilku lat. Pokazuje im, że matematyka i fizyka są wszędzie, dookoła nas, a na dodatek wcale nie są nudne (ani trudne)!

W Rozkminkach, oprócz załatwiania wszystkiego wszędzie, tworzy scenariusze zajęć, zajmuje się zapleczem techniczno-administracyjno-obliczeniowym i pracuje twórczo.

Ania Szustak

Specjalistka od edukacji alternatywnej, absolwentka polonistyki i romanistyki, przyszła instruktorka jogi, współzałożycielka Rozkminek. Pracą z młodymi ludźmi zajmuje się od zawsze.

Na co dzień biega do pobliskiego lasu kabackiego razem ze swoją trzyosobową drużyną - dwoma pełnymi energii synkami i ukochanym mężem. W ramach relaksu od ponad dziesięciu lat uczy francuskiego dzieci i dorosłych, ciągle rozwijając i doskonaląc swój warsztat.

W Rozkminkach pracuje twórczo, organizuje eventy i przyjęcia, koordynuje projekty związane z szeroko pojętą edukacją.

Rafał Wodzicki

Z wykształcenia nauczyciel i oligofrenopedagog, do tego mgr. ekonomii i turystyki, zasila zespół pedagogów w Szkole Specjalnej w Warszawie. Aktywny i niekonwencjonalny w prowadzonych przez siebie lekcjach, poszukujący, ciekawy życia, mający dystans do siebie i do świata. Od dzieci czerpie siłę i pomysły. Największy sukces to według niego rodzina.

Jego największe hobby to gotowanie, przyczepa "niewiadówka", oraz podróże - te małe i duże.

Agnieszka Kapuściak

Animatorka z powołania. Ma ukryte sposoby na dotarcie do dzieciaków. Przez lata prowadzenia szkoleń, wypracowała własny, skuteczny sposób na przekazywane wiedzy - prosto, przejrzyście i z niesamowitą pasją przedstawia nawet najtrudniejsze zagadnienia. Jest mega kreatywna, uwielbia podróżować, zwiedzać i grać w planszówki.
 
W Rozkminkach jest człowiekiem od zadań specjalnych: koordynuje grafik pracy, planuje wakacje oraz gry terenowe, a w wolnych chwilach przytula strudzonych instruktorów.
Oprócz tego prowadzi matematykę, fizykę, robotykę i oczywiście imprezki urodzinowe. Jej doba z pewnością ma więcej niż 24h (obstawiamy, że bliżej 34).

Beata Radzikowska

Inżynier Biotechnologii na SGGW, z zamiłowaniem do robienia serów, fermentowanych herbat i biegania, miłośniczka aktywności społecznej i pracy z dziećmi. Duchem harcerka, ratownik ZHP, wychowawca kolonijny. Pasjonatka długich pieszych wędrówek, survivalu i żeglarstwa.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała między innymi w jednym z leśnych przedszkoli jako opiekun towarzyszący.

W Rozkminkach prowadzi zajęcia fizyko-chemiczne oraz leśno-przyrodnicze w terenie.

Zofia Kozioł

Studentka drugiego stopnia pedagogiki specjalnej, na specjalizacji integracja i włączanie. Ukończyła specjalizację wczesnego wspomagania rozwoju i wychowania przedszkolnego. Była harcerka i przyboczna gromady zuchowej. Uwielbia obcowanie z przyrodą - od wycieczek w góry, przez pikniki, do szukania najdzikszych miejsc w środku miasta.
 
Jej filozofia życiowa to szukanie radości, otwartość i tolerancja - a w pracy z dziećmi żywy kontakt, wzbudzanie ciekawości i wiara w potencjał każdego dziecka do odkrywania świata w swoim wyjątkowym tempie.
 
W Rozkminkach prowadzi zajęcia matematyczne oraz fizyko-chemiczne, w weekendy zabiera rozkminiaczy do lasu!

Anna Podstawek

Na co dzień zapewnia wsparcie przedszkolakom z trudnościami, po godzinach - rozkminkowym animatorom. Od kilkunastu lat jest wychowawcą i kierownikiem na koloniach terapeutycznych. Ma tysiące pomysłów na spędzanie wolnego czasu, którego ma zdecydowanie za mało. Prywatnie mama uroczej, rozbrykanej sześciolatki. Uwielbia piesze wycieczki i operę.

Maria Gizan

Studentka Biologii na UKSW, uczestniczka wielu kursów językowych z języka angielskiego i francuskiego. Od wielu lat animatorka i opiekunka podczas wyjazdów wakacyjnych z dziećmi, młodzieżą oraz z dziećmi niepełnosprawnymi. W wolnych chwilach umila sobie czas muzyką w każdym wydaniu, długimi spacerami oraz jazdą na rolkach.
 
W Rozkminkach prowadzi zajęcia fizyko-chemiczne, wspiera także animatorów urodzinowych podczas weekendowych imprezek.

Sylwia Bakalarz

Studentka Elektroniki na Politechnice Warszawskiej, która przetestowała wielorakie sposoby nauki, studiując w trzech różnych krajach.

Na zajęciach w Rozkminkach zapewnia, że każdy będzie czuł, że matematyka to świetna zabawa, a wszystko co wydaje się trudne, nie zostało po prostu jeszcze wytłumaczone.

Prowadzi również zajęcia z Robotyki LEGO, na których porozrzucane klocki z niewielką pomocą nabierają życia!

Małgorzata Czernicka

Nasz urodzinowy master-manager. Rezerwuje dla Was przyjęcia, szykuje i dopina je na wszystkie guziki, realizuje najbardziej zakręcone zamówienia. Jest też opiekunem rodziców na przyjęciach urodzinowych - dba, by czuli się równie zaanimowani, co dzieci! Dusza towarzystwa, gaduła, człowiek "do rany przyłóż".

W chwilach, kiedy Gosia nie ogarnia urodzin, prowadzi zajęcia z matematyki dla najmłodszych! Spotkacie ją w poniedziałki z Rozkminkiem u boku, jak zachwyca dzieci i rozkminia z nimi matmę.

Prywatnie mama dwóch rozrabiaków. Lubi pić mleko z kawą i zajadać urodzinowe serniczki.

Paulina Wawrzynowicz

Ukończyła studia teatrologiczne, a obecnie pisze pracę dyplomową z filologii polskiej - nie oznacza to jednak, że nauki ścisłe są jej obce. Od zawsze pasjonowała ją fizyka i astronomia, a także niektóre działy chemii, matematyki i informatyki.
 
Jej doświadczenie zawodowe jest nie mniej zróżnicowane, niż zainteresowania naukowe. Pracowała już jako kierowczyni, instruktorka tańca i plecenia bożonarodzeniowych wieńców, przedstawicielka handlowa, kuratorka festiwalu. W jej zawodowej historii dominują jednak zajęcia związane z pracą z dziećmi: była lektorką języka angielskiego, prowadziła zajęcia taneczne, przeróżne animacje i warsztaty teatralne. Dziś uczy języka polskiego jako obcego, a w Rozkminkach prowadzi zajęcia z robotyki i fizyki oraz asystuje dzieciom w odkrywaniu Kamienicy Zagadek.
 

Tatiana Logoida

Piękny uśmiech który hipnotyzuje wszystkie dzieci.

Teatr, scena, aktor, lalka, muzyka oraz ciekawa literatura to świat, dzięki któremu rodzą się pomysły i rozwija się wyobraźnia. Absolwentka wydziału reżyserii teatru lalek oraz reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie. Lubi słońce, morze i podróże, które zawsze inspirują do kreatywnego działania. W jej obecności szary świat wyplenia się kolorem i radością.

Wśród wielu zainteresowań i pasji chce pokazać dzieciom, że w dzisiejszym świecie technologii można odnaleźć miejsce na bajkę, ożywienie przestrzeni i przedmiotów za pomocą własnej wyobraźni.

DLACZEGO MY?

U nas każdy uczeń jest ważny, każdy pomysł dobry, a każda minuta zajęć w pełni wykorzystana poprzez fantastyczną zabawę połączoną z nowoczesną formą zajęć.